Tradycją w każdej szkole są październikowe obchody święta Edukacji Narodowej. Historia tego święta sięga 1773 roku, kiedy to powstała Komisja Edukacji Narodowej. Jej pełna nazwa brzmiała Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. Była to pierwsza instytucja w Europie, która sprawowała obowiązki dzisiejszych ministerstw edukacji. Dzięki powołanej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji, stawiającej sobie za cel „stworzyć naród przez wychowanie publiczne”, szkolnictwo polskie XVIII wieku osiągnęło jeden z najwyższych poziomów nauczania w Europie. Działalność samej Komisji zaczęto kojarzyć z najlepszymi tradycjami intelektualnymi naszego narodu, dlatego właśnie tego dnia w sposób szczególny myśli się o szkole oraz o jej chlubnej misji. Również i w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był jak zawsze uroczyście.
Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie naszej szkoły, zgromadzili się na szkolnej auli. Młodzież pod kierunkiem p. Katarzyny Dams oraz p. Ewy Fabiańskiej, przygotowała program artystyczny, w którym wszyscy zebrani goście, mogli usłyszeć wiele ciepłych słów pod swoim adresem i przekonać się, że ich praca, choć trudna i wymagająca wiele cierpliwości, ma niezwykłą wartość w oczach młodych ludzi, którzy choćby podczas tego szczególnego dnia, chcieliby za ten trud włożony w ich wychowanie podziękować. Była to też okazja, aby w humorystyczny sposób spojrzeć na szkołę oczami uczniów.
Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pozostałym osobom, które tworzą to szczególne miejsce, jakim jest szkoła, dziękujemy za trud włożony w wychowywanie młodego pokolenia i życzymy wciąż niesłabnących sił i energii, aby szkoła ciągle zachwycała i przyciągała każdego, kto chce poznawać świat.