• Monoporcje-warsztaty

• W dniach 23-24.10.2023 r. nasza młodzież i jednocześnie członkowie OHP w Zambrowie uczestniczyła w warsztatach pn. „Monoporcje”. Młodzi, przyszli cukiernicy i kucharze uczyli się, jak tworzyć najnowocześniejsze desery czyli monoporcje. Poznali tajniki, jak stworzyć stabilne, a jednocześnie rozpływające się w ustach musy o ciekawym i wyjątkowym smaku. Wspólnie tworzyli m.in. wsady owocowe i czekoladowe, biszkopty, ciasta kruche. Nauczyli się, jak je wykończyć, aby zachwycały nie tylko smakiem. Kurs zawodowy wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży. Realizatorem warsztatów był Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku - Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Zambrowie. W warsztatach wzięli udział uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3 im. Janusza Korczaka w Zambrowie, kształcący się w zawodzie cukiernika i kucharza.

• Zarządzenie Dyrektora .

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie!

Zgodnie z Rozporządzeniem Dyrektora szkoły nr 1/2022/2023 dzień 31 października(wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych.

• Dzień Nauczyciela.

• 14 października w całej Polsce obchodzone jest święto Komisji Edukacji Narodowej. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. W ramach obchodów  tego święta  Samorząd Uczniowski we współpracy z Hufcem Pracy w Zambrowie  postanowili uczcić ten dzień  w inny sposób. Każdy  uczeń miał za zadanie napisać   życzenia dla swojego ulubionego pedagoga  i wrzucić do specjalnej skrzynki. Uczestnicy  10.10.20123 r. wykonywali również piękne bukiety z liści dla nauczycieli. Przedstawiciele SU dnia 11.10.2023 w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyła podziękowania, życzenia  oraz kompozycje kwiatowe samodzielnie wykonane dla całej kadry pedagogicznej za trud włożony w edukację i wychowanie.

• Integracja klasy I.

•  Uczestnicy   pierwszej klasy naszej szkoły w  dn. 03.10.2023 wzięli  udział w integracji. W ramach programu „Integracja, Adaptacja, Akceptacja” uczestnicy wybrali się do pizzerii, gdzie do dyspozycji naszych podopiecznych była sala bilardowa. Młodzież mogła zintegrować się podczas gier. Spotkanie urozmaiciły również wspólne zabawy integracyjne. Wieńczącym punktem spotkania był posiłek(pizza) , który też w jakiś sposób zintegrował klasę I.. Głównym celem przedsięwzięcia była integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Właściwie przeprowadzony  proces integracyjno- adaptacyjny nowo przyjętych uczestników jest  warunkiem dalszego prawidłowego funkcjonowania młodzieży w jednostce wychowawczej. Podjęcie przez młodzież nowych wyzwań związanych z rozpoczęciem nauki, zmianą szkoły, wiąże się z często z trudnościami życia.  Zadaniem programu jest wsparcie nowego ucznia w sposób zapewniający mu pozytywny start w nowej rzeczywistości, pozbawiony lęku, niepokoju w sposób który pozytywnie wpłynie na rozwój dalszej ścieżki edukacyjnej.