Menu

 • Jest jedna taka noc... - jasełka i wigilia szkolna

  Koniec grudnia to wyjątkowy czas. Pięknie ubrana choinka, odświętnie przygotowany stół i najbliżsi, którzy na ten czas zjeżdżają się z najodleglejszych nawet zakątków - to nieodłączne elementy świąt Bożego Narodzenia. Żaden inny okres w ciągu roku nie może równać się z tym wyjątkowym czasem.

  Polską tradycją jest gromadzenie się razem w miejscach, gdzie tworzymy z innymi jakąś wspólnotę, nawet najmniejszą: w miejscach pracy, w szkołach i urzędach… Również w naszej szkole jest to ciągle żywa i pielęgnowana tradycja. W tym roku  20 grudnia na naszej szkolnej auli zgromadzili się uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście i przyjaciele naszej szkoły, m.in. prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży Roman Szmyt, starosta powiatu zambrowskiego Robert M. Rosiak, Dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zambrowie Marek Dąbrowski, Dyrektor Bursy Szkolnej w Zambrowie Iwona Romanek, Dziekan dekanatu zambrowskiego ks. Jerzy Samsel.

  Na początku dyrektor szkoły Małgorzata Leszczyńska oraz komendant Hufca Pracy w Zambrowie Grażyna Dembek, przywitały wszystkich zaproszonych gości oraz przypomniały wyjątkowe znaczenie świąt Bożego Narodzenia i głębokie symboliczne znaczenie zwyczajów związanych z tym okresem.

  Bożonarodzeniowe jasełka przedstawili uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Barbary Głębockiej. Można  było zobaczyć nie tylko świętą rodzinę i trzech króli, ale także aniołów, króla Heroda czy alegorie diabła i śmierci.

  Po wspólnym kolędowaniu był czas na składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu, aby zasmakować tradycyjnych polskich potraw.

  FOTOGALERIA

 • Bożonarodzeniowa paczka dla BOHATERA

  Akcja „Paczka dla Bohatera” to działająca już od 7 lat inicjatywa społeczna, w której biorą udział wolontariusze z całej Polski. Działania polegają na zbiórce artykułów spożywczych i chemicznych dla kombatantów i weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego."Można przygotować kartki świąteczne, laurki, paczkę z artykułami spożywczymi lub higienicznymi i przesłać do koordynatora akcji lub przekazać w miejscu wskazanym na stronie wydarzenia „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera” na  Facebooku" - informuje prezes Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera" Tomasz Sawicki. Z roku na rok pojawia się coraz więcej potrzebujących. "Przy pierwszej zbiórce było 36 weteranów do obdarowania, teraz jest ponad 1500. Początkowo działaliśmy tylko w Szczecinie, dziś akcja obejmuje całą Polskę" - mówi Sawicki.
  "Pomagamy nie tylko kombatantom II wojny światowej, ale też opozycjonistom z czasów PRL, ze Stowarzyszenia Grudzień’70, NSZZ +Solidarność+. Głównie jednak opieramy się na pomocy żołnierzom Armii Krajowej, Związku Powstańców Warszawskich, NSZ" - informuje prezes Stowarzyszenia.

  "Paczka jest takim pretekstem do odwiedzin, których te osoby również potrzebują. Pomagamy również w ciągu roku - w remontach domu, robieniu zakupów. Przy wręczaniu paczki możemy zapytać, w jaki sposób możemy pomóc takiej osobie w pozostałe dni w roku" - dodaje Sawicki.

  W tym roku do tej ogólnopolskiej akcji dołączyła również nasza szkoła. Uczniowie, wspólnie z nauczycielami i pracownikami szkoły, przygotowują paczkę, która na pewno będzie miłym upominkiem dla jednego z bohaterów i wyrazem naszej wdzięczności za wszelkie działania podejmowane dla dobra naszej Ojczyzny. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Samorząd Uczniowski.

 • Mistrzowska lekcja wizażu

  Od 28 listopada do 12 grudnia br. dla wszystkich chętnych uczennic naszej szkoły zorganizowano na kurs „Podstawy wizażu”. Zajęcia teoretyczne i ćwiczeniowe prowadzone są przez panią Jolantę Kołdys w Akademii Wizażu Make Up ART w Zambrowie. Celem szkolenia jest nabycie kompetencji z zakresu wizażu przez uczestników szkolenia poprzez zdobycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie: opracowania kolorystyki makijażu, ubioru eksponującego walory urody klientki, rozpoznawania defektów kosmetycznych skóry twarzy w celu właściwego ich zatuszowania, korygowania kształtu twarzy i defektów skórnych poprzez odpowiedni makijaż, wykonywania klasycznego makijażu dziennego i wieczorowego, fantazyjnego oraz charakteryzacyjnego twarzy, określanie zasad i wykonanie makijażu na potrzeby fotografii i pokazu mody, kina oraz teatru. Dziewczęta biorą aktywny udział w spotkaniach. Jest to dla nich ciekawa forma nauki dbania o swój wygląd i okazja do poznania nowych trendów w kosmetyce. Aby chociaż w części posiadać takie umiejętności w tworzeniu pięknych i artystycznych makijaży, jakie tworzy pani Jolanta Kołdys, trzeba ciężkiej pracy i lat praktyki, ale na święta Bożego Narodzenia i Sylwester kursantki z pewnością będą wyglądały olśniewająco.

  FOTOGALERIA:

 • 11 Listopada 1918 r. - Polska nie umarła, z martwych wstała...

  Spotykamy się dzisiaj na apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności - tymi słowami dyrektor szkoły Małgorzata Leszczyńska rozpoczęła uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Na szkolnej auli zebrali się, przyozdobieni w biało-czerwne kotyliony, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz branżowej szkoły I stopnia, a także nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Hufca Pracy w Zambrowie, aby w ten sposób wyrazić swoje przywiązanie do Ojczyzny i oddać hołd tym, którzy zginęli w walkach o wolną i niepodległą Polskę. 

  W swoim wystąpeniu dyrektor szkoły mówiła o znaczeniu słowa patriotyzm i  o tym, czym on jest dzisiaj: Patriotyzm winien być czymś bardzo ważnym dla każdego młodego człowieka. Młodzież powinna z dumą śpiewać hymn jak jest ku temu okazja, a przed chwilą była, powinna znać historię własnego kraju, a w szkole  można ją poznać. W przeciwnym wypadku można stracić coś bardzo  ważnego i wyróżniającego nas. Nasi pradziadowie od wieków przelewali własną krew, aby nasza ojczyzna mogła istnieć. Dlaczego mamy teraz to marnować?  Tracąc swoją narodowość tracimy też swoją tożsamość. Państwo, w którym przyszło nam żyć daje nam pewne szanse, ale stawia też i wymagania. Idealnie nie jest, ale to my tworzymy ten kraj i my możemy mieć wpływ jaki on będzie.

  Historię walk o niepodległość przypomniała młodzież zasadniczej szkoły zawodowej, która pod opieką p. Małgorzaty Olender przygotowała na tę okoliczność program słowno-muzyczny. Wszyscy zgromadzeni na auli mieli możliwość uczestnictwa w inscenizacji poprzez włączenie się we wspólny śpiew żołnierskich piosenek.

  W drugiej częsci spotkania odbyło się ślubowanie uczniów stanowiących nowy skład pocztu sztandarowego. Uczniowie, pod opieką p. Jarosława Pogorzelskiego, złożyli uroczyste ślubowanie, że będą godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię.

  Uroczysta akademia zakończyła się wręczeniem nagród laureatom Szkolnego Dyktanda Ortograficznego oraz Konkursu Wiedzy o Polsce.

  FOTO-GALERIA:

 • Spotkanie z Wojskami Obrony Terytorialnej

  7 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie informacyjno - promocyjne z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży. Była to okazja, aby poznać cele, zadania oraz warunki wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej, które od niedawna są piątym rodzajem sił zbrojnych. Ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, ale także podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

  O pełnienie TSW może ubiegać się osoba, która ma obywatelstwo polskie, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, ukończyła 18 lat, nie była karana za przestępstwa umyślne, nie była przeznaczona do służby zastępczej, nie jest zwolniona z obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny oraz nie pełni innego rodzaju czynnej służby. Szeregowy Marcin Sadziński, żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej opowiedział o własnych doświadczeniach, bardzo ciekawie przybliżył młodzieży plan 16-dniowego szkolenia, które odbywało się w Czerwonym Borze, wyposażenie żołnierza w mundur, musztrę, ćwiczenia z bronią, pierwszą pomoc przedmedyczną, strzelanie oraz warunki socjalno-bytowe i żywieniowe. Zainteresowanie pełnieniem służby w Wojskach Obrony Terytorialnej  wśród uczniów było bardzo duże, o czym może świadczyć duża liczba pytań, z którymi na koniec musiał zmierzyć się gość spotkania. Jednak swoją pasją do wojska oraz wstąpieniem do WOT, szeregowy zachęcił 10 uczniów, którzy wypełnili już wnioski o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej. Wystarczy, aby dopełnili jeszcze formalności, a przejdą szkolenie i złożą uroczystą przysięgę.

  FOTO-GALERIA:

 • Biel i czerwień - barwy narodowe

  Konstytucja RP mówi w ust. 2, że barwami Polski są biały i czerwony. Biel u góry, czerwień na dole. 2 maja każdego roku obchodzi się dzień barw narodowych. Ale szacunek do nich wyrażamy nie tylko tego jednego dnia, lecz przez cały rok. 

  Początkowo barwą Polski był tzw. karmazyn, był on symbolem bogactwa i szlachetności. Kolor ten był w ówczesnych czasach bardzo drogi, stanowił o wyjątkowości i bogactwie. Karmazyn wykorzystywali tylko najbogatsi, to symbolizowało siłę, władzę i potęgę. Barwy narodowe Polski zaczęto stosować podczas bitew, delegacji królewskich i wojen, a także różnego rodzaju wypraw. 

  Barwy królewskie pojawiają się po raz pierwszy w XV w. chociaż już wcześniej stosowane były insygnia orła i korony na flagach. Za pierwszą polską flagę uważa się barwy Rzeczpospolitej Obojga Narodów, gdzie widniały trzy pasy na fladze – dwa czerwone i biały oddzielający oba czerwone. 

  Po raz pierwszy kolory te jako narodowe uznano 3 maja 1792 r. Flaga zaczęła przyjmować coraz bardziej zbliżony format do obecnego. Sejm Królestwa Polskiego zatwierdził polską flagę w 1831 r. za sprawą posła Walentego Zwierkowskiego. Dopiero po odzyskaniu niepodległości w 1919 r. ustalono barwy i kształt polskiej flagi.

  W naszej szkole, przed Świętem Niepodległości, młodzież z Koła Artystycznego postanowiła w sposób szczególny przygotować się do świętowania odzyskanej przez Polskę w 1918 r. niepodległości. Przygotwała więc ozdobne kotyliony w barwach narodowych, wyrażając w ten sposób szacunek wobec barw narodowych - bieli i czerwieni. Wykonoane przez młodzież kotyliony zostana wykorzystane podczas zbliżającej sie akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  FOTO-GLAERIA:

 • W podróży prawie dookoła świata

  23 października uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w spotkaniu „Hulajnogą przez Chiny'' z podróżnikiem Tomaszem Jakimiukiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Gość opowiadał zgromadzonym o swojej niezwykłej podróży hulajnogą i autostopem z Podlasia aż do Chin. Przebył 18 153 km, jadąc i odkrywając Ukrainę, Rosję, Mongolię, aż po Wyżynę Tybetańską. Podróż do Chin zajęła mu 69 dni. Podczas swojej opowieści podkreślał młodzieży, że trzeba zawsze wierzyć w siebie, w swoje marzenia i to, co wydaje nam się czasami niemożliwe, staje się możliwe.

  „To nie do pomyślenia! Udało mi się dotrzeć z Podlasia do Chin i to jedynie przy zastosowaniu hulajnogi i autostopu! Wciąż w to nie wierzę! Wszędzie Chińczycy! To niesamowite, że za mną już ponad 12 tysięcy kilometrów” - udało mu się to, co wielu osobom wydawało się niemożliwe. Zwłaszcza, że na dzień wyprawy miał budżet w wysokości ok. 3 zł. Tomek do Chin wyruszył 1 lipca. Najpierw dotarł na Ukrainę, po kilku dniach - do Rosji. Tam miał do wykonania jeden z celów swojej podróży. Dotarł nad Bajkał, gdzie wrzucił butelkę z zamkniętymi marzeniami ludzi z całej Polski. „Każdemu, kto wysłał marzenie, teraz na pewno się spełni” - napisał na swoim profilu w 28 dniu podróży, po przebytych 7 tys. km. Przed wyjazdem jego marzeniem było m.in. zjedzenie w tym kraju stuletniego jajka”  I udało mu się to zrealizować. Jak opowiadał - zjadł stuletnie jajko - tradycyjnie tak nazywane w Chinach, za które zapłacił w przeliczeniu na złotówki - 1 zł.

  W czasie prezentacji multimedialnej 26-latek przybliżył zebranym dziedzictwo kulturowe państw, tradycje, religie, infrastrukturę oraz pokazał piękne krajobrazy i położenie muru chińskiego.  By zrealizować swój cel musiał przezwyciężyć wiele barier, podejmować ryzyko, wykazać się kreatywnością i siłą ducha. Dopiął swego i podczas spotkania udowodnił, że hulajnoga może być doskonałym narzędziem podróży, okazją do poznawania ludzi i odkrywania siebie. „Bariery są jedynie w Twojej głowie! Jeśli pragniesz czegoś bardzo mocno, to nic nie jest w stanie Cię zatrzymać - to motto Tomka.”

  WIĘCEJ ZDJEĆ W GALERII:

 • Z pamięcią o tych, co odeszli

  20 października 2017 roku uczniowie gimnazjum oraz VII klasy szkoły podstawowej udali się na najstarszą zambrowską nekropolię, na której spoczywają szczątki żołnierzy poległych w walkach w obronie naszego miasta i regionu oraz znajdują się zabytkowe groby, niejednokrotnie zapomniane i pozostawione bez opieki najbliższych. Dlatego po raz kolejny społeczność naszej szkoły, w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, postanowiła zadbać o mogiły znjadujące się na zambrowskim cmentarzu. W ten sposób młodzi ludzie dali wyraz swojemu patriotyzmowi i wyrazili swój szacunek wobec tych, których szczątki znajdują się na tym cmentarzu.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII:

 • Ortograficzne łamigłówki

  Jak co roku odbyło się w naszej szkole dyktando ortograiczne. Tym razem sprawdzało ono umiejętność poprawnego zapisu najcześciej używanych wyrazów i zwrotów w języku polskim, z którymi nie tylko uczniowie mają problemy na co dzień.

  Ze względu na duże zainteresowanie udziałem w konkursie, odbył się on w dwóch terminach: 17 października - dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej oraz 20 października - dla uczniów gimnazjum i klasy 7 szkoły podstawowej.

  Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzię się na najbliższej akademii szkolnej.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII:

 • XVII Dzień Papieski

  W minioną niedzielę już po raz siedemnasty obchodzono w całej Polsce Dzień Papieski. Ustawiony on został na pamiątkę wyboru Karola Wojtyły na papieża i przypada w niedzielę poprzedzającą dzień wyboru, czyli 16 października. Tradycyjnie, obchody Dnia Papieskiego w naszym mieście rozpoczęła msza święta w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. W uroczystościach udział wzięli: władze samorządowe miasta, powiatu i gminy, zambrowskie poczty sztandarowe, delegacje związków, stowarzyszeń, organizacji, szkół, przedszkoli. Obecna była także delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym.
  W tym roku uroczystym obchodom Dnia Papieskiego w naszej Ojczyźnie towarzyszy hasło: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

  Po mszy wszyscy wszyscy obecni na uroczystościach udali się pod pomnik świętego Jana Pawła II, gdzie wartę honorową zaciągnęły zuchy z 4. Zambrowskiej Gromady Zuchowej ze Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz harcerze z 3. Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej „Grota”. Po odegraniu Hymnu Watykańskiego, delegaci złożyli pod pomnikiem wieńce, kwiaty oraz znicze. 

  Podczas obchodów harcerze przeprowadzili zbiórkę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wyrównujący szanse edukacyjne utalentowanej młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

 • Z wdzięcznością w Dniu Edukacji Narodowej

  Tradycją w każdej szkole są październikowe obchody święta Edukacji Narodowej.  Historia tego święta sięga 1773 roku, kiedy to powstała Komisja Edukacji Narodowej. Jej pełna nazwa brzmiała Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. Była to pierwsza instytucja w Europie, która sprawowała obowiązki dzisiejszych ministerstw edukacji. Dzięki powołanej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji, stawiającej sobie za cel „stworzyć naród przez wychowanie publiczne”, szkolnictwo polskie XVIII wieku osiągnęło jeden z najwyższych poziomów nauczania w Europie. Działalność samej Komisji zaczęto kojarzyć z najlepszymi tradycjami intelektualnymi naszego narodu, dlatego właśnie tego dnia w sposób szczególny myśli się o szkole  oraz o jej chlubnej misji. Również i w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był jak zawsze uroczyście. 

  Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi, Kadra wychowawcza Hufca Pracy w Zambrowie, a przede wszystkim uczniowie naszej szkoły, zgromadzili się na szkolnej auli. Młodzież pod kierunkiem p. Anny Gwardiak, przygotowała program artystyczny, w którym wszyscy zebrani goście, mogli usłyszeć wiele ciepłych słów pod swoim adresem i przekonać się, że ich praca, choć trudna i wymagająca wiele cierpliwości, ma niezwykłą wartość w oczach młodych ludzi, którzy choćby podczas tego szczególnego dnia, chcieliby za ten trud włożony w ich wychowanie podziękować.

  Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pozostałym osobom, które tworzą to szczególne miejsce, jakim jest szkoła, dziękujemy za trud włożony w wychowywanie młodego pokolenia i życzymy wciąż niesłabnących sił i energii, aby szkoła ciągle zachwycała i przyciągała każdego, kto chce poznawać świat.

  Więcej zdjęć w GALERII:

 • Ślady Legionów Polskich w Zambrowie

  3 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z członkami Stowarzyszenia Historycznego im. 71. Pułku Piechoty zatytułowane „Ślady Legionów Polskich w Zambrowie”. Spotkanie przybliżyło wydarzenia związane z dziejami Legionów Polskich 1914-1918, wkładu Józefa Piłsudskiego w odzyskanie niepodległości i kształtowanie się wolnego państwa polskiego, a zwłaszcza czynu zbrojnego Legionów Polskich ze szczególnym uwzględnieniem ich pobytu w Zambrowie. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się różnych mało znanych faktów z życia Józefa Piłsudskiego m.in. tego, że w 1899 Piłsudski ożenił się z Marią z Koplewskich Juszkiewiczową, która należała do Kościoła ewangelicko-augsburskiego, dlatego w celu zawarcia małżeństwa, Piłsudski zmienił wyznanie. Przeszedł na luteranizm 24 maja w Łomży, a ślub odbył się 15 lipca 1899 w kościele we wsi Paproć Duża, niedaleko Zambrowa. Miejscowość jest położona na planie koła o średnicy około 300 metrów. W środku znajduje się kościół. Do miejscowości prowadzi osiem promieniście rozchodzących się dróg. Całość, szczególnie z lotu ptaka i zdjęć satelitarnych wygląda bardzo ciekawie. W 1917 roku w zambrowskich koszarach stacjonował m.in. 1. Pułk Piechoty Legionów pod dowództwem płk. Edwarda Rydza Śmigłego.

  Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem historii najbliższego otoczenia oraz wpajanie poprzez to ciekawości poznawczej, aktywnej postawy wobec rzeczywistości oraz podstawowych wartości humanistycznych i patriotycznych.

   

  Więcej zdjęć w GALERII:

 • Paintbaalowa integracja

  We wrześniu, jak co roku, dla uczniów pierwszych klas gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej oraz dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w naszej szkole, przy współpracy z Hufcem Pracy, zostały przygotowane zabawy integracyjno-sportowe. W tym roku miały one formę rozgrywek w paintbaala. Na zaproszenie zambrowskiej grupy NexXTeam, która może pochwalić się  sukcesami na  imprezach ogólnopolskich i krajowych, ponad 30-o osobowa grupa uczniów, w dniu 27 września uczestniczyła w zajęciach paintbaala na specjalnej hali treningowej. Młodzież musiała dobrać się w czteroosobowe grupy i wymyślić nazwę swojej drużyny. Później kolejno rozegrane zostały zawody międzydrużynowe. Wygrana drużyny między sobą  i tak aż do wyłonienia najlepszego zespołu. Mimo tego, że rozgrywki trwały kilka godzin, to taka forma aktywnej integracji bardzo podobała się uczniom.

  W trakcie zajęć integracyjnych odbyły się również zabawy otrzęsinowe dla nowoprzybyłych uczniów zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, podczas których młodzież wykonywała portrety swoich wychowawców, a także bawiła się w kalambury.

  Środowy wypad integracyjny zakończył wspólny posiłek.

  Więcej zdjęć w GALERII

 • Uczniowie wyjadą na staż zawodowy do Grecji

  Nasza szkoła realizować będzie kolejny zagraniczny staż zawodowy. Tym razem uczniowie zdobywający zawodowy fach w zawodach fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik i kucharz wyjadą do Grecji. Już teraz ruszyła rekrutacja uczniów do projektu, a wyjazd planowany jest w terminie od 15 do 28 kwietnia 2018 r.

  Zagraniczny staż to nie tylko doskonała szansa do nabycia kolejnych praktycznych umiejętności zawodowych, ale także okazja do poznania kultury, obyczajów odwiedzanego kraju przez wycieczki, wyjazdy do najciekawszych miejsc Grecji, rozmowy z mieszkańcami.

  Warto przypomnieć, że jest to już kolejny zagraniczny staż, który nasza szkoła z powodzeniem realizuje i z którego korzystają uczniowie uczący się w naszej szkole. W minionym roku szkolnym kilkunastoosobowa grupa uczniów wyjechała w dwóch turach do Götz w Niemczech.

 • Cześć i chwała bohaterom - 78. rocznica bitwy o Zambrów

  W niedzielę, 10 września, odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy bitwy o Zambrów. O godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Św. odprawiona została msza święta, w której udział wzięły poczty sztandarowe, władze samorządowe miasta i powiatu, delegacje przedszkoli, szkół, stowarzyszeń, policji, straży, kombatantów, Sybiraków i innych związków, zakładów pracy oraz partii politycznych funkcjonujących w Zambrowie. Po mszy poczty sztandarowe, władze samorządowe i delegacje przemaszerowali pod odnowiony pomnik 71. Pułku Piechoty na ul. Wyszyńskiego.

  Uroczystość rozpoczęła się od złożenia hołdu przez poczty sztandarowe oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przypomniano historię działań wojennych na terenie Zambrowa. Kolejnym ważnym punktem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie przez proboszcza parafii pw. Ducha Świętego ks. kan. Jarosława Olszewskiego odnowionego pomnika Poległych Żołnierzy w bitwie o Zambrów 1939.

  - „Odrestaurowanie pomnika świadczy o trosce władz miasta o godne upamiętnienie dla przyszłych pokoleń naszych poległych żołnierzy zambrowskiego pułku. Dziś jest czas i właściwe miejsce, aby wspomnieć o żołnierzach 71. Pułku, który w tym mieście miał swój garnizon przez wiele lat do chwili wybuchu II wojny światowej.” - mówił pod pomnikiem Jerzy Dąbrowski, syn poległego 11 września 1939 r. kpt. Władysława Dąbrowskiego, dowódcy I Kampanii CKM 71 Pułku Piechoty

  Na zakończenie delegacje, w tym reprezentacja naszej szkoły, złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy, a Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Witkowskiego wykonała wiązankę wojskowych piosenek.

   

  Więcej zdjęć w GALERII

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

  W poniedziałek, 4 września wszystkie szkoły w naszym kraju zaingurowały nowy rok szkolny. Po wakacyjnej przerwie szkolne korytarze znów zapełniły się uczniami. Również i w naszej szkole, wszystkie klasy gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej rozpoczęły kolejny rok szkolny. O godz. 9.00 cała społeczność szkoły, na czele z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi goścmi, wśród któych była  komendant Hufca Pracy w Zambrowie p. Grażyną Dembek, zgromadziła się na szkolnej auli. Po oodśpiewaniu humnu narodowego oraz wprowadzeniu sztandaru szkoły, głos zabrała dyrektor szkoły Małgorzata Leszczyńska, która w okolicznościowym wystąpieniu przedstawiła główne kierunki pracy dydaktyczno-wychowawczej w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor życzyła wszystkim, żeby ten nowy rok szkolny nie był zmarnowany, ale żeby każdy wykorzystał go na miarę swoich możliwości najlepiej jak tylko potrafi.

  Ostatnim punktem uroczystości były spotkania wychowawców z poszczególnymi klasami w salach lekcyjnych.

  Więcej zdjęć w GALERII

 • KURS KWALIFIKACYJNY OPIEKUNKI ŚRODOWISKOWEJ - już od września w naszej szkole!!!

  Roczny kurs kwalifikacyjny OPIEKUNKI ŚRODOWISKOWEJ już od września w naszej szkole!!!

  WYMAGANE: wyksztalcenie średnie (niekoniecznie matura)

  OKRES NAUCZANIA: 1 rok (2 semestry), system zaoczny

  MIEJSCE REALIZACJI ZAJĘĆ:  Zespół Szkół SWEiRP im. J. Korczaka, Aleja Wojska Polskiego 37c,  Zambrów

  ODPŁATNOŚĆ: brak opłat czesnego, jednorazowe wpisowe (200 zł)

  KURS KOŃCZY SIĘ EGZAMINEM PAŃSTWOWYM PRZY OKE I PO UZYSKANIU POZYTYWNEGO WYNIKU - DYPOMEM  ZAWODOWYM

  NIE ZWLEKAJ!

  PODNIEŚ SWOJE KWALIFIKACJE!

  ZDOBĄDŹ LEPSZĄ PRACĘ!

   

  PERSPEKTYWY PRACY:

  • domy pomocy społecznej

  • ośrodki pomocy społecznej               

  • instytucje opiekuńcze

  • własna działalność gospodarcza.

   

  NA ZAJĘCIACH ZDOBĘDZIESZ WIEDZĘ Z ZAKRESU:

  1) organizowania opieki oraz wsparcia społecznego osobie podopiecznej;

  2) sprawowania opieki nad osobą podopieczną niesamodzielną i przewlekle chorą w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa zdrowotnego i higieny osobistej;

  3) pomagania osobie podopiecznej w prowadzeniu gospodarstwa domowego;

  4) motywowania osoby podopiecznej do samodzielności oraz aktywności intelektualnej, fizycznej i społecznej.

   

  WYMAGANE DOKUMENTY:

  • oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej

  • 2 zdjęcia

  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do nauki w zawodzie

  • podanie o przyjęcie na druku w sekretariacie

  BLIŻSZE INFORMACJE W SEKRETARIACIE SZKOŁY LUB POD NUMEREM TELEFONU: 86 271-00-92

 • Harmonogram egzarminów poprawkowych

  Informujemy, iż egzaminy poprawkowe z języka polskiego, biologii i geografii dla uczniów gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej odbędą się 28 sierpnia (poniedziałek)

  godz. 9:00 - część pisemna

  godz. 10:00 - część ustna

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Ostatni dzwonek, ostatni spacer szkolnym korytarzem i aż dwa miesiące wolnego od zeszytów, klasówek i prac domowych. Ostatni tydzień czerwca jest na pewno długo oczekiwany przez uczniów w całej Polsce, gdyż zwiastuje koniec roku szkolnego.

  W piątek 23 czerwca uczniowie gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej, razem z nauczycielami, wychowawcami, dyrekcją szkoły oraz zaproszonymi gośćmi, wśród których była komendant Hufca Pracy w Zambrowie p. Grażyna Dębek, zgromadzili się o godz. 9:00 w szkolnej auli. 

  Na początku głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Leszczyńska, która podsumowała miniony rok pracy dydaktycznej i wychowawczej, podziękowała nauczycielom za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia, uczniom za właściwą postawę w szkole i godne reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym, a także złożyła wszystkim pedagogom i uczniom życzenia udanych i słonecznych wakacji. Również komendant Hufca Pracy podziękowała za bardzo dobrą współpracę w ciągu minionego roku szkolnego zarówno dyrekcji szkoły jak i uczniom, którzy angażowali się w różnego rodzaju projekty i przedsięwzięcia.  Następnie zostały wręczone stypendia za dobre wyniki w nauce, nagrody i wyróżnienia za wysoką frekwencję oraz aktywne uczestnictwo w życiu szkoły. 

  W drugiej części uroczystości nastąpiło zaprzysiężenie nowego składu pocztu sztandarowego oraz przekazanie sztandaru przez uczniów klas III, przedstawicielom klas drugich.

  Wszystkim pedagogom, pracownikom szkoły oraz uczniom życzymy słonecznej pogody i niezpomnianych wakacyjnych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu!!!

  Więcej zdjęć w GALERII:

   

 • Lekcja historii, w-f-u i tolerancji w stolicy

  21 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły, którzy w ciągu minionego roku szkolnego wyróżnili się pracą na rzecz szkoły lub dobrymi wynikami w nauce, dzięki współpracy z Hufcem Pracy w Zambrowie, odbyli wycieczkę do Warszawy.. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, który został wzniesiony w latach 1677-1696. Spacer oraz lekcja muzealna pt. „Wnętrza pałacu i ich symbolika” pozwoliły młodzieży odkryć historię i obyczajowość dawnej Rzeczypospolitej. Niecodzienna lekcja historii w komnatach pałacowych pozwoliła młodzieży przenieść się w czasy, kiedy Rzeczpospolitą rządzili królowie. Parter pałacu który zwiedzaliśmy zawiera historyczne wnętrza mieszkalne z XVII, XVIII i XIX w., bogato dekorowane XVII-XIX-wiecznymi malowidłami ściennymi i plafonowymi, dekoracjami stiukowymi, barwnymi tkaninami i wykładzinami ceramicznymi oraz liczne dzieła malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego, wśród nich najcenniejsze to: wizerunki właścicieli Wilanowa z licznymi portretami Jana III i jego rodziny; kolekcja rzeźby starożytnej i waz etruskich, ceramiki miśnieńskiej, augsburskich wyrobów złotniczych, sreber i brązów francuskich XIX w., mebli saskich, angielskich i francuskich oraz militariów.

  Z „pałacowych ogrodów” uczestnicy przenieśli się z powrotem w XXI wiek. Na młodzież atrakcje sportowe w Hangarze 646. W gigantycznej sali z trampolinami w podłodze, po obejrzeniu instruktażowego filmu z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz rozgrzewce, uczestnicy mogli przez godzinę skakać w górę i dół oraz wykonywać różne akrobacje. Początkowo utrzymanie się na trampolinie nie było proste i przynajmniej u niektórych powodowało strach, ale z każdą minutą lęk był coraz mniejszy i można było wzbić się coraz wyżej i wyżej. Zapewne była to świetna wyczerpująca lekcja w-fu.  Ostatnim celem wycieczki była „Niewidzialna wystawa”. W podróż do świata, w którym zmysł wzroku był nam całkowicie niepotrzebny przeniosły nas osoby niewidome. Całkowita ciemność i pomieszczenia imitujące scenerie z życia wzięte. Jak się jednak okazuje, wystawa, której nie możemy zobaczyć, daje nam coś, zabierając jeden ze zmysłów. Przez ponad godzinę w ciemności absolutnej poprzez dotyk można było doświadczyć życia, w którym funkcjonują osoby niewidome.

  Pełni nowych i ciekawych doznać, po dniu spędzonym w stolicy, uczniowie wrócili do Zambrowa.

  Więcej zdjęć w GALERII

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Janusza Korczaka w Zambrowie
  Aleja Wojska Polskiego 37C
  18 - 300 Zambrów
 • 86 271 00 92