Kochani Uczniowie.
Od poniedziałku 1 marca- kontynuacja nauczania zdalnego.
Kochani Uczniowie.
Od poniedziałku 1 marca- kontynuacja nauczania zdalnego.
Przebieg nauki w naszej szkole:
- nauka trwa 3 lata
- w klasie I- 3 dni w tygodniu zajęć przedmiotów ogólnokształcących w szkole i 2 dni przygotowania zawodowego w zakładzie pracy
- w klasie II i III- 2 dni w tygodniu zajęć przedmiotów ogólnokształcących w szkole i 3 dni przygotowania zawodowego w zakładzie pracy
- w każdym roku szkolnym uczniowie oddelegowywani są na czterotygodniowy kurs przedmiotów zawodowych, które uzupełniają cykl kształcenia zawodowego.
Ponadto szkoła zapewnia najlepszym uczniom:
- stypendia szkolne
- staże zagraniczne
- bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B
- bezpłatne wyjazdy na wycieczki, biwaki, rajdy itp.
Formularz przyjęcia do szkoły: https://zszambrow.edupage.org/text/?text=text/text1&subpage=3
Drogi Kandydacie nasza szkoła kształci w zawodach:
Nie wiesz na jaki zawód masz się zdecydować? Przyjdź do nas – pomożemy.
Od poniedziałku, 15 lutego br. przez najbliższe dwa tygodnie szkoła będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach – nadal w trybie zdalnym. Utrzymane zostają również zasady działania praktycznego kształcenie zawodowego u pracodawców.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 12 lutego 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
W lutym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Z te j okazji opiekun Samorządu Uczniowskiego- Katarzyna Dams we współpracy z opiekunem Klubu Aktywnych Hufca Pracy- Ewą Fabiańską zorganizowały i przeprowadziły konkurs profilaktyczny dotyczący tej tematyki. Celem było uświadomienie uczestnikom jak ważna jest wiedza i profilaktyka dotycząca chorób nowotworowych. Konkurs odbył się on on-line poprzez platformę Quzizz. Uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział przesyłając odpowiedzi do opiekunów. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce – Paweł Radziejewski z kl. III
II miejsce – Aleksandra Biała z kl. III
III miejsce – Kamila Siemiatycka z kl. II B
Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za udział w konkursie życząc jednocześnie dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach. Osoby, które brały udział na pewno zostaną nagrodzone uwagami pozytywnymi co przyczyni się do podniesienia oceny z zachowania, a wygrani mogą liczyć na małe nagrody niespodzianki jeśli tylko będzie możliwość spotkania się już na stacjonarnym nauczaniu .
Dziękujemy.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W związku z tym młodzież naszej szkoły na godzinach wychowawczych pod opieką swoich wychowawców i wychowawców Hufca Pracy ( którzy połączyli się z nami on-line ) rozwiązywali quiz dotyczący bezpieczeństwa w sieci oraz związanych z nim zagadnień. Hasłem przewodnim była świadomość zagrożeń jakie niesie za sobą korzystanie w sposób nieumiejętny z zasobów Internetowych, dbanie o siebie i innych, reagowanie na niepoprawności w sieci oraz uświadomienie, że świat poza Internetem istnieje znacznie dłużej niż ten wirtualny.
Rekrutacja c.d
Drodzy Kandydaci jako szkoła zawodowa możemy kształcić praktycznie we wszystkich zawodach, gdyż jesteśmy szkołą dla młodocianych pracowników. Szkoła Branżowa I Stopnia posiada oddziały wielozawodowe. Młodzież odbywa przygotowanie zawodowe w przedsiębiorstwach na terenie Zambrowa i powiatu zambrowskiego. Pracodawca zawiera z uczniem- jako pracownikiem młodocianym- umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego i z tego tytułu uczeń otrzymuje wynagrodzenie.
Drodzy Ósmoklasiści.
Przed Wami bardzo ważny czas- egzamin oraz wybór szkoły. Na pewno stoicie przed dylematem – jaką szkołę wybrać- Liceum, Technikum a może Branżową Szkołę I stopnia. Pamiętajcie od decyzji jaką podejmiecie będzie zależało jak potoczy się Wam dalsze Wasze życie. Nie musicie być na ostatnim miejscu w Liceum, Technikum. Możecie być na pierwszym w naszej szkole. Od dziś raz w tygodniu będziemy umieszczali tutaj informacje o naszej szkole, w jakich zawodach kształcimy, jakie korzyści będziecie mieli, jeśli zdecydujecie się przyjść do nas. Dokonamy charakterystyki zawodów, w których kształcimy. Zachęcamy do systematycznej obserwacji naszych mediów społecznościowych.
Drodzy Uczniowie i Rodzice.
Od poniedziałku, t.j. 1 lutego do 14 lutego 2021 kontynuujemy zdalną naukę w szkole i w ośrodkach kursowych.
Nasi uczniowie, którzy są młodocianymi pracownikami, będą kontynuowali zajęcia praktyczne u pracodawców, o ile u danego pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.
Nowy plan lekcji obowiązujący od 01 lutego 2021r.
Nowy plan lekcji znajduje się w zakładce na tej stronie- Plan lekcji .
Drodzy Uczniowie i Rodzice.
Jak już wiecie od poniedziałku wracamy do zdalnej nauki w szkole i w ośrodkach kursowych.
Praktyczna nauka zawodu u pracodawców (o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu) powróci do formy stacjonarnej.
Przypominam jednocześnie, że w styczniu 2021 r. kończy nam się pierwszy semestr. Te najbliższe 2 tygodnie to czas na poprawę niepewnej sytuacji niektórych uczniów.
A zatem kochani, w poniedziałek (I, IIB) lub środę ( IIA, III) czekamy na Was online
Młodzież pamięta o Seniorach
Zbliżający się czas Bożego Narodzenia, to chwile na które czekamy z niecierpliwością. Kupujemy prezenty dla najbliższych, przystrajamy choinkę, śpiewamy kolędy.
Ale jest to również okazja do pochylenia się nad słabszymi, chorymi i osobami starszymi.
W tym roku uczniowie naszej szkoły we współpracy z Hufcem Pracy wzięli udział w akcji ,, Stroik dla Seniora”. Młodzież pod okiem swoich wychowawców własnoręcznie wykonała stroiki bożonarodzeniowe, które potem przekazała swoim babciom, dziadkom, starszej sąsiadce. Radość na twarzy obdarowanych była najlepszym podziękowaniem jakie mogło ich spotkać za trud włożony w wykonanie stroików.
„Pomagamy bezdomnym”
Uczestnicy Hufca Pracy z inicjatywy Klubu Aktywnych pod opieką p. Ewy Fabiańskiej oraz Samorządu Szkolnego- opiekun p. Katarzyna Dams włączyli się do akcji organizowanej przez Ośrodek Wsparcia Rodziny Caritas Polska. Celem przedsięwzięcia było wsparcie bezdomnych z naszego miasta. Każdy kto miał zbędne ubrania zimowe, kurtki , spodnie, buty mógł przynieść do hufca lub szkoły i wesprzeć osoby bezdomne. Uczestnicy inicjatywy niezwykle sumiennie podeszli do powierzonych im zadań. Z pomocy skorzystają osoby przede wszystkim bezdomne z naszego miasta. Zebrane artykuły odzieżowe zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Rodzinie Caritas w Zambrowie i stamtąd trafią do najuboższych. Zdarzenie to służyło kształtowaniu u uczestników poczucia empatii, przynależności, do społeczności oraz wzbudzanie prospołecznych postaw i wspieranie potrzebujących.
Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.
Od 30 listopada 2020 r. zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia mogą być prowadzone w szkole z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych.
Dotyczy to zajęć prowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.
Od 30 listopada 2020 r. mogą być prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.
Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.
Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.
Rozwiązania te przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r.
,, Myślą o tych... których już nie ma"
Listopad to czas pamięci i zadumy o Tych, co odeszli. Przypomina nam, jak kruchą istotą jest człowiek. Zmusza nas do refleksji nad sensem życia. Podtrzymując tradycję z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Katarzyny Dams oraz Klubu Aktywnych-opiekun wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie p. Ewa Fabiańska został ogłoszony konkurs fotograficzny pod hasłem: „Myślą o tych, których już nie ma..”. Każdy uczestnik miał uchwycić w kadrze to, czym dla niego jest pamięć o zmarłych. Wszyscy sprzątamy i odwiedzamy groby swoich bliskich, żołnierzy walczących, swoich znajomych. Święto Zmarłych jest tylko raz w roku, lecz o naszych bliskich, których nie ma już między nami powinniśmy pamiętać każdego dnia. My, którzy jeszcze jesteśmy i żyjemy na tym świecie, tylko tak możemy odwdzięczyć się tym co odeszli, za to co zrobili dla nas, naszych bliskich, dla Polski i świata. Pamiętajmy o nich…zasłużyli na to.
Zdjęcia nadesłali : Mateusz Bączyk z kl. II B oraz Aleksandra Kowalewska z kl. II A
102 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Odzyskanie niepodległości i zjednoczenie ziem trzech zaborów po przeszło 120 latach niewoli jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w dziejach Polski XX wieku. Data 11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny i do szacunku dla tych, którzy podjęli wyzwanie historii, potrafili wywalczyć, zorganizować i wreszcie obronić odrodzone państwo. To data-symbol, bo wolność zawitała wówczas do polskich domów tylko w Kongresówce, zachodniej Galicji i na Śląsku Cieszyńskim.
Rozbiory Polski, które przyniosły podział państwa między trzy wielkie mocarstwa, wydawały się nieodwracalnym werdyktem historii. Od chwili wymazania Rzeczypospolitej z politycznej mapy Europy Polacy nie zrezygnowali nigdy w pełni z walki o niepodległość.
W chwili odzyskania państwowości Polska nie miała granic, skarbu ani administracji. Miała jedynie niezbyt liczne oddziały wojskowe. Jednak imponująca była energia, z jaką organizowano struktury II Rzeczypospolitej. Na początku 1919 r. odbyły się pierwsze wybory do Sejmu RP, a 20 lutego tegoż roku parlament uchwalił tymczasową konstytucję. W tym czasie państwo polskie prowadziło kilka wojen o granice, zakończonych dopiero w 1921 r.
Już od samego początku istnienia odrodzonej Rzeczypospolitej uroczyście świętowano dzień 11 listopada, a ówcześni Polacy zdawali sobie dobrze sprawę, że odzyskanie niepodległości w 1918 r. nastąpiło po długoletniej walce dyplomatycznej i zbrojnej, że towarzyszyło mu wiele wydarzeń o szczególnym znaczeniu dziejowym. Dzień 11 listopada został oficjalnie wpisany do kalendarza świąt państwowych ustawą z 23 kwietnia 1937 r. jako narodowe Święto Niepodległości.
Uwaga!!!
Od poniedziałku, 9 listopada br. do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla naszych uczniów. Oznacza to, że do 29 listopada br. będziemy uczyć młodzież wyłącznie w trybie zdalnym.
Ponadto do 29 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19. Pozdrawiamy i życzymy zdrowia.
Przypominamy
Drodzy Uczniowie przypominamy, że kurs teoretycznej nauki zawodu sprzedawca II stopnia zaplanowany na 02 listopada 2020r został odwołany i odbedzie się w innym terminie, o którym zostaniecie powiadomieni w stosownym czasie.
Uwaga!
Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie.
Informujemy,że dzień 2 listopada jest dniem, w którym odbywają się zajęcia lekcyjne. Zarządzeniem Dyrektora szkoły dodatkowym dniem wolnym od zajęć jest 12 listopada 2020r(czwartek).
Uwaga!
Zasady zdalnego nauczania obowiązujące od 19 października 2020r.w Branżowej Szkole I Stopnia Nr 3 im. Janusza Korczaka w Zambrowie
I. Podstawa Prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn. 16 października 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( D.U. 2020 poz. 1830)
II. Postanowienie
a) W odniesieniu do w/w Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej pragnę poinformować, że decyzją dyrektora szkoły rozpoczynamy formalnie proces kształcenia na odległość poprzez wykorzystanie bezpłatnej usługi internetowej Google Classroom i Google Meet znajdującej się na platformie Google.
b) w pierwszym tygodniu, tj. 19 X 2020 – 22 X 2020 r nauczanie zdalne odbywać się będzie mogło zgodnie z regulaminem obowiązującym w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 r przy użyciu Facebooka.
III. Uzasadnienie
Po zaopiniowaniu na posiedzeniu RP w dniu 30 IX 2020 r dyrekcja szkoły podjęła decyzję o nauczaniu na odległość poprzez Google Classroom i Google Meet.
IV. Proces nauczania
a) Każdy nauczyciel zobowiązany jest do utworzenia internetowych grup zajęciowych w aplikacji Classroom, gdzie najpóźniej od 26 października do odwołania umieszczać będzie zadania, karty pracy, autorskie prezentacje, pliki edukacyjne, prace domowe, testy, źródła internetowe oraz tematy zgodne z przygotowanymi na początku roku szkolnego planami nauczania, będące kontynuacją ich realizacji.
b) Członkami grupy mogą być jedynie uczniowie i nauczyciele Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3 im. Janusza Korczaka w Zambrowie.
c) Zajęcia online, podczas których uczniowie będą mieli okazję na żywo brać udział w poszczególnych spotkaniach, na których omawiane będą treści wynikające z Podstawy Programowej przypisanej odpowiednio dla każdej z klas będą realizowane zgodnie z tygodniowym planem zajęć w miarę potrzeb z wykorzystaniem Google Meet.
d) Zajęcia te są obowiązkowe, sprawdzana na nich ma być obecność, na podstawie której ustalana ma być frekwencja uczniów.
e) Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają podręczniki i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki i kamery, chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie. Brak włączonej kamery ze strony ucznia podczas lekcji może być powodem wykluczenia ucznia z zajęć online i traktowany będzie jako nieobecność.
f) Dopuszcza się udział w dyskusjach, zadawanie pytań oraz udzielanie na nie odpowiedzi przez nauczycieli.
g) Podczas spotkań Google Meet jak i z wykorzystaniem Google Classrom obowiązuje kultura, dyskutujemy w sposób merytoryczny i bez obrażanie siebie wzajemnie. W przypadku niestosownego zachowania się w panelach dyskusyjnych dopuszcza się ukaranie ucznia poprzez odnotowanie uwagi, która przepisana zostanie do zeszytu uwag po formalnym powrocie do szkoły i zakończeniu pracy zdalnej.
h) Uczniowie zobligowani są do odsyłania prac domowych ze swojego konta Classroom na konto Classroom nauczyciela.
i) Każdy z nauczycieli zobowiązuje się do realizacji adekwatnej liczby godzin w tygodniu, który obowiązuje w szkolnym planie nauczania.
j) Monitorowanie postępów uczniów, weryfikacja wiedzy i ich umiejętności odbywać się będzie poprzez wykonywanie umieszczonych na poszczególnych grupach edukacyjnych zadań, referatów, testów oraz kart pracy, które uczniowie zobligowani będą o nadsyłanie we wcześniej ustalonym przez nauczyciela terminie. Dopuszcza się jednocześnie zmianę terminu wykonania zadań za zgodą nauczyciela na prośbę klasy lub indywidualnego ucznia, który z przyczyn losowych nie miał możliwości ich nadesłania w pierwszym terminie.
k) Proponowane oceny za wykonane zadania będę wysyłane indywidualnie każdemu członkowi grupy informacją zwrotną. Zebrane oceny umieszczone zostaną w szkolnych dziennikach lekcyjnych w najszybciej możliwym terminie.
l) Sposób klasyfikacji wszystkich uczniów uzależniony będzie od terminu powrotu do standardowego sposobu kształcenia w szkole.
m) Poza czynnym uczestnictwem w procesie zdalnego uczenia, każdy uczeń oraz rodzic będzie miał możliwość komunikowania się ze wszystkimi nauczycielami naszej Szkoły poprzez komunikator Messenger, email. Możliwa będzie też komunikacja telefoniczna z kancelarią szkoły. Tymi sposobami będzie można uzyskać odpowiedzi na zadane pytania oraz wszelkie wątpliwości dotyczące chociażby postępów w nauce.
n) W przypadku nagłego braku możliwości z przyczyn technicznych kontynuowania nauki zdalnej, rodzic lub opiekun zobowiązany jest do telefonicznego poinformowania wychowawcy klasy w celu ustalenia dalszej współpracy.
o) W przypadku utrudnionych warunków domowych, które nie dadzą możliwości zdalniej nauki w domu, uczniowie będą mogli odbywać zdalną naukę w szkole z wykorzystaniem komputerów szkolnych.
V. Zajęcia praktyczne u pracodawców.
Zajęcia praktyczne u pracodawców realizowane będą w trybie stacjonarnym i będą obowiązkowe o ile u pracodawcy nie wystąpią zdarzenia zagrażające zdrowiu uczniów.
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Leszczyńska
Powered by aSc EduPage