• Wycieczka kl. II do Warszawy.

• Dnia 25 maja 2023r uczniowie z kl. II odwiedzili naszą stolicę. Organizatorem wycieczki była wychowawczyni tejże klasy: P. Elżbieta Gacka- Modzelewska. Swoją cegiełkę dorzucił również Hufiec Pracy w Zambrowie. Pierwszym punktem wycieczki był park trampolin, w którym młodzież miała okazję wykorzystać swoje możliwości i umiejętności sportowe. Po nim uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Powstania Styczniowego. Było to spotkanie z historią naszego kraju z okresu II wojny światowej. Końcowym punktem wycieczki było zwiedzanie ZOO i zapoznanie się z jego mieszkańcami. Wycieczka była wspaniałą formą integracji klasy i wspólnej zabawy. Wszyscy uczestnicy wrócili z uśmiechem na twarzy do swoich domów.

• Zwiedzamy Forty w Piątnicy.

• Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia im. Janusza Korczaka w Zambrowiejednocześnie uczestnicy Hufca Pracy wraz z wychowawcami  dnia 23.05.2023 zwiedzali Forty w Piątnicy. Budowane one były od 1887 do 1909 roku jako Twierdza Łomża mająca na celu ochronę terenów graniczących z Prusami Wschodnimi, które zachowały się do dnia dzisiejszego. W forcie nr III znajduje się muzeum forteczne, które młodzież miała okazję zwiedzić i wysłuchać ciekawej prelekcji pana Piotra Zalewskiego. Następnie uczestnicy mogli skorzystać ze strzelnicy sportowej  i podszkolić swoje umiejętności strzeleckie. Na koniec przy rozpalonym ognisku i pieczonych kiełbaskach były rozmowy o planach na przyszłość i wyjazdach turystycznych w wakacje.

• ”Wybierz Życie – Pierwszy Krok”

• ”Wybierz Życie – Pierwszy Krok” to nazwa programu edukacyjnego, który został zrealizowany po raz pierwszy w naszej szkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Zambrowie.

Podczas zajęć z pedagogiem specjalnym, uczniowie klas I, II oraz III zostali zapoznani ze specyfiką zakażeń wirusa HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) i raka szyjki macicy. Szczegółowo zostały omówione sposoby profilaktyki.

Młodzież po zakończeniu zajęć otrzymała ulotki informacyjne oraz zakładki, które uczniowie zabrali do domu, aby wśród najbliższych osób poruszyć temat profilaktyki oraz badań kontrolnych.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.pierwszykrok.edu.pl.