• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

• Dnia 23 czerwca 2023r. w całej Polsce odbywały w szkołach  uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Tak było również i u nas.

Życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj na zakończeniu roku szkolnego 2022/2023. Nie tak dawno witaliśmy się i był wrzesień, a dzisiaj 23 czerwca rozpoczniemy oficjalnie swoje długo wyczekiwane wakacje. Nadszedł czas pożegnania- szczególnie tegorocznych absolwentów klasy III Branżowej szkoły I stopnia nr 3 im. Janusza Korczaka w Zambrowie.

Na początku uroczystości głos zabrała Dyrektor szkoły: Pani Małgorzata Leszczyńska, która w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim zebranym na apelu za wspólny rok pracy. Nadmieniła, że było wiele nauki i sprawdzianów, ale było też mnóstwo wspaniałych chwil niezwiązanych z lekcjami i nauką, dlatego śmiało można powiedzieć, że szkoła stała się dla nas drugim domem. Wyraziła nadzieję , że wszyscy będziemy wspominać te chwile z uśmiechem na twarzy.

Swoją obecnością zaszczycili nas również pracownicy Bursy Szkolnej nr 1 w Zambrowie, a konkretnie instruktorzy praktycznej nauki zawodu : kucharz, którzy w swoim przemówieniu podziękowali absolwentom odbywającym tam praktyki za wspólną pracę. Uczniowie otrzymali również drobne upominki.

Kolejnym punktem było wręczenie nagród uczniom, z najwyższymi wynikami w nauce. Następnie Dyrektor szkoły wraz z wychowawcą klasy: Panem Markiem Pietranikiem wręczyli świadectwa ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom.

Na zakończenie uczniowie klasy I i II pod kierunkiem Pani Elżbiety Gackiej- Modzelewskiej w krótkim przedstawieniu słowno- muzycznym pożegnali swoich starszych kolegów, natomiast przedstawiciele klasy III pożegnali Panią Dyrektor, wychowawcę i nauczycieli oraz swoich młodszych kolegów.

Po zakończonym części oficjalnej uczniowie klas: I i II udali się wraz ze swoimi wychowawcami do sal lekcyjnych na rozdanie świadectw promocyjnych, aby móc rozpocząć długo wyczekiwane wakacje.

• Dzień Korczaka.

• Dzień Korczaka

Czerwiec to dla społeczności naszej szkoły  czas szczególny.  Poświęcony on jest pamięci patrona szkoły. Janusz Korczak był lekarzem i pedagogiem.   Po skończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie Warszawskim, rozpoczął pracę jako lekarz – pediatra.  Wybudował sierociniec, który stał się prawdziwym domem dla dzieci. Sam również zamieszkał w tym domu. Od momentu wybuchu wojny w 1939 r. cały czas przebywał ze „swoimi” dziećmi.  Nie opuścił swoich podopiecznych w najgorszej dla nich chwili. Korczak był również publicystą i pisarzem, autor chociażby książki dla dzieci: „ Król Maciuś I”  Zmarł w obozie zagłady w Treblince razem z żydowskimi  dziećmi.

Dzień 07 czerwca 2023r, był w naszej szkole Dniem Korczakowskim.

Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z sylwetką i twórczością Janusza Korczaka, natomiast młodzież z pozostałych klas utrwalił sobie wcześniejsza wiedzę na jego temat – rozwiązując Quiz korczakowski.