• Obchody święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole.

• 11 listopada to dzień dla nas wszystkich bardzo szczególny, to jedno z najważniejszych świąt państwowych upamiętniający wielkie poświęcenie tych, którzy odeszli abyśmy my mogli żyć. Święto radosne, ponieważ nasza ojczyzna odzyskała niepodległość. Aby uczcić to święto młodzież naszej szkoły dzień wcześniej  wzięła udział  w dyktandzie niepodległościowym  „To ta, co nie zginęła ”oraz w turnieju tenisa stołowego( o czym pisaliśmy wcześniej). Podczas  apelu w dniu 10.11.2022r. zwycięzcy dyktanda zostali uroczyście nagrodzeni.. Kolejnym punktem naszego świętowania było przedstawienie prezentacji na temat „Odzyskania przez Polskę niepodległości”- przygotowaną przez P. Andrzeja Konopka nauczyciela historii w naszej szkole. Każdy z zaciekawieniem słuchał  ciekawych informacji związanych z tymi ważnymi dla nas Polaków wydarzeniamui. Uroczyste obchody Niepodległości kształtuje wśród młodych osób poczucie świadomości historycznej, regionalnej i narodowej. To niepowtarzalna lekcja historii i niezawodny sposób przekazywania pamięci o tych, którzy stracili życie, abyśmy mogli żyć jako wolny naród.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców dyktanda:

KL I

Agata Perkowska

Julia Szablonowska

Joanna Zaręba

Konrad Rogowski

KL II

Konrad Choiński

KL III

Piotr Pietrzak

Patryk Ożarowski

Weronika Wądołowska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego

• Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego.

W dniu 9 listopada 2022r. odbył się w naszej szkole II Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego. Został on zorganizowany przy współpracy Hufca Pracy w Zambrowie. Młodzież startowała w dwóch kategoriach: dziewczyn i chłopców. Lista zwycięzców:

Kategoria dziewczęta:

I miejsce: Natalia Ostasiuk kl. III

II miejsce: Agnieszka Zaleska kl. I

III miejsce: Agata Perkowska kl. I

Kategoria chłopcy:

I miejsce : Piotr Pietrzak kl III

II miejsce: Jakub Modzelewski: kl. III

III miejsce: Tomasz Modzelewski kl. I

Zwycięzcy otrzymali otrzymali medale i puchary ufundowane przez Hufiec Pracy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Kartki z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

• 11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po długich latach niewoli pod zaborami okupantów. Z tej okazji w dniu 03.11.2022 zostały zorganizowane  zajęcia plastyczne,  w ramach których młodzież własnoręcznie wykonała kartki  z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.  Zostaną  one przekazane dla seniorów . Dzięki tym wszystkim wydarzeniom dziś   możemy cieszyć się wolnością. Możemy żyć jak chcemy i gdzie chcemy. Gdyby nie nasi bohaterowie zapewne dziś nie używalibyśmy języka polskiego, zniknąłby on zupełnie. Nie mielibyśmy naszej biało-czerwonej flagi, ani orła białego w godle narodowym. Dlatego tak ważne jest krzewienie historii w młodym pokoleniu, aby nie zapomniało  o odważnych czynach naszych przodków walczących o naszą wolność. Z tego względu musimy doceniać to, że nasz kraj jest już wolny i uczyć kolejne pokolenia patriotyzmu i przywiązania do własnego narodu.