• Hołd poległym w walce za ojczyznę.

• Listopad jest miesiącem szczególnym, ze względu na Święto Wszystkich Zmarłych. W związku z tym uczniowie z kl. I   udali się na cmentarz , na którym spoczywają żołnierze, którzy polegli  w bitwie o Zambrów.  Celem wyjścia było uporządkowanie grobów. Symboliczny znicz młodzież zapaliła również przy grobie Dzieci Utraconych. Inicjatywa miała na celu  wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku do historii minionych pokoleń, uświadomienie młodym Polakom roli wartości patriotycznych w życiu narodu. Akcja sprzątania grobów była okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli oraz zadumy nad własnym życiem.

• Integracja kl. I

•  Uczniowie   klasy pierwszej naszej szkoły   biorą udział w integracji. W ramach programu „Integracja w Branżowej Szkoły I stopnia” uczestnicy wybrali się do centrum rozrywki  „Gniazda Żubra” w Zambrowie. Do dyspozycji naszych podopiecznych były cztery sale: sala gier, kinosalon, sala taneczna   oraz karaoke. Można było też zagrać w bilard oraz,  darta. Wspólny posiłek urozmaicił młodzieży  to wyjście . Uczestnicy mają również szereg zajęć o tematyce integracji podczas lekcji. Mogą poznać swoje mocne i słabe strony charakteru. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Właściwie przeprowadzony  proces integracyjno- adaptacyjny nowo przyjętych uczniów jest  warunkiem dalszego prawidłowego funkcjonowania młodzieży w szkole. Podjęcie przez młodzież nowych wyzwań związanych z rozpoczęciem nauki, zmianą szkoły, wiąże się z często z trudnościami życia.  Zadaniem programu jest wsparcie nowego ucznia w sposób zapewniający mu pozytywny start w nowej rzeczywistości, pozbawiony lęku, niepokoju w sposób który pozytywnie wpłynie na rozwój dalszej ścieżki edukacyjnej. Warto dodać, że program integracyjny prowadzony jest wspólnie z wychowawcą Hufca Pracy w Zambrowie- P. Ewą Fabiańską i wychowawcą klasy -P. Katarzyną Dams.

• Dęby papieskie.

• Sadzenie Dębów Papieskich

W dniu 19.10.2022r posadziliśmy na terenie Ośrodka Kształcenia Zawodowego ZDZ w Zambrowie Dęby Papieskie.

W inicjatywie udział wzięli Dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3 – Małgorzata Leszczyńska, uczniowie klasy III oraz zawodnicy Biegu Papieskiego Joanna Zaręba, Sylwester Wdziękoński, Jakub Modzelewski, którzy to z rąk księdza proboszcza w Świętej Wodzie  odebrali sadzonki dębów przy okazji zakończenia Biegu Papieskiego.

Na początku komendant hufca – Grażyna Dembek zapoznała całą społeczność szkolną                  z klasy I, II i III BS z przebiegiem Ogólnopolskiego Biegu Papieskiego Ochotniczych Hufców Pracy, który w województwie podlaskim odbył się 15.10.2022r. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Inicjatywa miała na celu upamiętnienie 44 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

W dalszej kolejności na ręce Pani Dyrektor zostały przekazane sadzonki dwóch dębów oraz Certyfikaty. Młodzież z radością i zapałem przystąpiła do sadzenia drzewek oraz zobowiązała się je pielęgnować.

Sadzonki dębów pochodzą z nasion zebranych w 2020 roku z dębu oznaczonego nr 22, rosnącego przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Pochodzi on z żołędzi zebranych w 2003 roku z najstarszego w Polsce dębu „Chrobry”, które poświęcił Ojciec Święty Jan Paweł II 28 kwietnia 2004 roku.

Mamy nadzieje, iż w przyszłości wyrosną one na dwa okazałe drzewa i będą zdobiły  teren przy naszej szkole.

• Ogólnopolski Bieg Papieski Hufców Pracy.

• W tym roku przypadła 44 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji kilkoro naszych uczniów wzięło udział w ogólnopolskim Biegu Papieskim Hufców Pracy w Świętej wodzie obok Wasilkowa. Celem akcji była nie tyle rywalizacja co integracja uczestników Hufca Pracy oraz dobra zabawa. Warto dodać, że I miejsce zajął Jakub Modzelewski z kl. III . Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

• Dnia 14.09.2022r w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego . Przewodniczącą została Natalia Ostasiuk, zastępcą przewodniczącej Weronika Wądołowska i sekretarzem Eryk Rębiszewski.

Podrzędnym celem działalności  Samorządu Uczniowskiego jest zachęcenie młodzieży do podejmowania różnorodnych działań na rzecz środowiska lokalnego,  rozbudzenie wśród młodzieży postaw wrażliwości, szczególnie wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają... Żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał... Żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności...”Tak mówił pedagog Janusz Korczak (1878-1942).

Samorząd Uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły. Tworzą go wszyscy uczniowie i wszyscy oni posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym.