• Wyjazd naszych uczniów na kręgle.

• „Lekcja w-f nie musi być nudna.”

Dnia 21 kwietnia 2022 r młodzież naszej szkoły miała niecodzienną lekcję wychowania fizycznego w postaci zajęć na torze bowlingowym.  Zajęcia odbyły się na kręgielni w Hotelu Odessa w Wysokim Mazowiecku.

Celem zaproponowanej aktywności na lekcji wychowania fizycznego była promocja gry w kręgle.                               ”Bowling” jest to nowa dyscyplina sportowa ciesząca się coraz większą popularnością wśród młodzieży.

Przed rozpoczęciem zmagań uczestnicy zostali zapoznani z zasadami gry aby wszystko przebiegało fair play. Kręgle to wymagająca gra, która uczy koncentracji, precyzji oraz pracy całego organizmu. Uczestnicy bardzo chętnie współzawodniczyli w zmaganiach co nie jest łatwe aby strącić wszystkie kręgle. Bowling dał młodzieży wiele satysfakcji oraz integracji w postaci udzielanych wzajemnych rad co do rzutu, wyboru kuli itp.

Zdrowa rywalizacja pozwoliła wyłonić mistrzów zmagań sportowych oraz wpłynęła na podniesienie sprawności fizycznej uczestników.

Po podsumowaniu wszystkich punktów w walce o I miejsce wyłoniono zwycięzców; wśród dziewcząt Paulina Głębocka zdobywając 49 pkt. u chłopców wylansował się Mateusz Perkowski z 63 pt.  II miejsce przypadło  Aleksandrze Kowalewskiej z 35 pkt. i  Dominikowi Ożarowskiemu z 40 pkt. III miejsce Natalia Ostasiuk z 25 pkt. oraz Bartłomiej Faszczewski z 38 pkt.

Nad sprawnym oraz bezpiecznym przebiegiem zmagań  czuwali; Justyna Jabłońska –wychowawca HP, Zbigniew Turowski - nauczyciel w-f. Młodzież poparła taką forma przeprowadzenia zajęć, na których nie zabrakło  śmiechu, dobrej zabawy i rywalizacji pragną kontynuowanie  tak aktywnych  lekcji.

Dzięki współpracy z HP (sponsor) młodzież skorzystała z atrakcji całkiem za darmo.

• KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”

• W dniach od 5 do 7 kwietnia odbył się  w naszej szkole konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów.

Celem konkursu było propagowanie tradycji i zwyczajów  związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej  oraz  integracja społeczności szkolnej.

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z regulaminem, dobór i różnorodność materiałów, staranność i ogólne wrażenie artystyczne.

Wszystkie palmy zostały wykonane na zajęciach koła artystycznego. Ich stworzenie wymagało dużo pracy i poświęconego czasu. Efekty  końcowe przeszły nasze oczekiwania, ponieważ palmy były wyjątkowo piękne, kolorowe i pomysłowe.  Powołana komisja miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców.

Wyniki konkursu :

I miejsce - Natalia Ostasiuk, kl. II,

II miejsce - Aleksandra Choromańska, kl. III A,

III miejsce – Paulina Głębocka, kl. I, Michał Mianowski, kl. III B

Wyróżnienia:

Szymon Wnorowski, kl. III B,
            Kamil Zienkiewicz, kl. I,
            Sylwester Wdziękoński, kl. I.
            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy.

Organizator: Barbra Głębocka