Menu

liczba odwiedzin: 123324

Ciekawe strony

 • Koniec grudnia to wyjątkowy czas. Pięknie ubrana choinka, odświętnie przygotowany stół i najbliżsi, którzy na ten czas zjeżdżają się z najodleglejszych nawet zakątków - to nieodłączne elementy świąt Bożego Narodzenia. Żaden inny okres w ciągu roku nie może równać się z tym wyjątkowym czasem.

  Polską tradycją jest gromadzenie się razem w miejscach, gdzie tworzymy z innymi jakąś wspólnotę, nawet najmniejszą: w miejscach pracy, w szkołach i urzędach… Również w naszej szkole jest to ciągle żywa i pielęgnowana tradycja. W tym roku  20 grudnia na naszej szkolnej auli zgromadzili się uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście i przyjaciele naszej szkoły, m.in. prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży Roman Szmyt, starosta powiatu zambrowskiego Robert M. Rosiak, Dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zambrowie Marek Dąbrowski, Dyrektor Bursy Szkolnej w Zambrowie Iwona Romanek, Dziekan dekanatu zambrowskiego ks. Jerzy Samsel.

 • Akcja „Paczka dla Bohatera” to działająca już od 7 lat inicjatywa społeczna, w której biorą udział wolontariusze z całej Polski. Działania polegają na zbiórce artykułów spożywczych i chemicznych dla kombatantów i weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego."Można przygotować kartki świąteczne, laurki, paczkę z artykułami spożywczymi lub higienicznymi i przesłać do koordynatora akcji lub przekazać w miejscu wskazanym na stronie wydarzenia „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera” na  Facebooku" - informuje prezes Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera" Tomasz Sawicki. Z roku na rok pojawia się coraz więcej potrzebujących. "Przy pierwszej zbiórce było 36 weteranów do obdarowania, teraz jest ponad 1500. Początkowo działaliśmy tylko w Szczecinie, dziś akcja obejmuje całą Polskę" - mówi Sawicki.
  "Pomagamy nie tylko kombatantom II wojny światowej, ale też opozycjonistom z czasów PRL, ze Stowarzyszenia Grudzień’70, NSZZ +Solidarność+. Głównie jednak opieramy się na pomocy żołnierzom Armii Krajowej, Związku Powstańców Warszawskich, NSZ" - informuje prezes Stowarzyszenia.

 • Od 28 listopada do 12 grudnia br. dla wszystkich chętnych uczennic naszej szkoły zorganizowano na kurs „Podstawy wizażu”. Zajęcia teoretyczne i ćwiczeniowe prowadzone są przez panią Jolantę Kołdys w Akademii Wizażu Make Up ART w Zambrowie. Celem szkolenia jest nabycie kompetencji z zakresu wizażu przez uczestników szkolenia poprzez zdobycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie: opracowania kolorystyki makijażu, ubioru eksponującego walory urody klientki, rozpoznawania defektów kosmetycznych skóry twarzy w celu właściwego ich zatuszowania, korygowania kształtu twarzy i defektów skórnych poprzez odpowiedni makijaż, wykonywania klasycznego makijażu dziennego i wieczorowego, fantazyjnego oraz charakteryzacyjnego twarzy, określanie zasad i wykonanie makijażu na potrzeby fotografii i pokazu mody, kina oraz teatru. Dziewczęta biorą aktywny udział w spotkaniach. Jest to dla nich ciekawa forma nauki dbania o swój wygląd i okazja do poznania nowych trendów w kosmetyce. Aby chociaż w części posiadać takie umiejętności w tworzeniu pięknych i artystycznych makijaży, jakie tworzy pani Jolanta Kołdys, trzeba ciężkiej pracy i lat praktyki, ale na święta Bożego Narodzenia i Sylwester kursantki z pewnością będą wyglądały olśniewająco.

 • Spotykamy się dzisiaj na apelu z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności - tymi słowami dyrektor szkoły Małgorzata Leszczyńska rozpoczęła uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Na szkolnej auli zebrali się, przyozdobieni w biało-czerwne kotyliony, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz branżowej szkoły I stopnia, a także nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Hufca Pracy w Zambrowie, aby w ten sposób wyrazić swoje przywiązanie do Ojczyzny i oddać hołd tym, którzy zginęli w walkach o wolną i niepodległą Polskę. 

 • 7 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie informacyjno - promocyjne z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży. Była to okazja, aby poznać cele, zadania oraz warunki wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej, które od niedawna są piątym rodzajem sił zbrojnych. Ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, ale także podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

  O pełnienie TSW może ubiegać się osoba, która ma obywatelstwo polskie, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, ukończyła 18 lat, nie była karana za przestępstwa umyślne, nie była przeznaczona do służby zastępczej, nie jest zwolniona z obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny oraz nie pełni innego rodzaju czynnej służby. Szeregowy Marcin Sadziński, żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej opowiedział o własnych doświadczeniach, bardzo ciekawie przybliżył młodzieży plan 16-dniowego szkolenia, które odbywało się w Czerwonym Borze, wyposażenie żołnierza w mundur, musztrę, ćwiczenia z bronią, pierwszą pomoc przedmedyczną, strzelanie oraz warunki socjalno-bytowe i żywieniowe. Zainteresowanie pełnieniem służby w Wojskach Obrony Terytorialnej  wśród uczniów było bardzo duże, o czym może świadczyć duża liczba pytań, z którymi na koniec musiał zmierzyć się gość spotkania. Jednak swoją pasją do wojska oraz wstąpieniem do WOT, szeregowy zachęcił 10 uczniów, którzy wypełnili już wnioski o powoł

 • Konstytucja RP mówi w ust. 2, że barwami Polski są biały i czerwony. Biel u góry, czerwień na dole. 2 maja każdego roku obchodzi się dzień barw narodowych. Ale szacunek do nich wyrażamy nie tylko tego jednego dnia, lecz przez cały rok. 

  Początkowo barwą Polski był tzw. karmazyn, był on symbolem bogactwa i szlachetności. Kolor ten był w ówczesnych czasach bardzo drogi, stanowił o wyjątkowości i bogactwie. Karmazyn wykorzystywali tylko najbogatsi, to symbolizowało siłę, władzę i potęgę. Barwy narodowe Polski zaczęto stosować podczas bitew, delegacji królewskich i wojen, a także różnego rodzaju wypraw. 

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkół Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Janusza Korczaka w Zambrowie
  Aleja Wojska Polskiego 37C
  18 - 300 Zambrów
 • 86 271 00 92