Informacje

Ruszyła realizacja kolejnego programu staży zagranicznych. Tym razem uczniowie naszej szkoły zdobywający zawodowy fach w zawodach fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik i kucharz wyjadą do Grecji. Wyjazd planowany jest w terminie od 15 do 28 kwietnia 2018 r., ale uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu na staż uczestniczą już w zajęciach wprowadzających w kulturę Grecji, w zajęciach doskonalących znajomość języka angielskiego, a także w spotkaniach integracyjnych.

PROGRAM SPOTKANIA, KTÓRE ODBYŁO SIĘ W DNIACH 12-13 LUTEGO 2018 R.

w Bursie Szkolnej w Zambrowie (ul. Obwodowa 2)

12 LUTEGO - PONIEDZIAŁEK

10:00 Rozpoczęcie spotkania – informacja o projekcie

10:15 Omówienie „dobrych praktyk” w trakcie pobytu za granicą, relacje w grupie rówieśników, zagrożenia - p. Barbara Głębocka

10:45 Język angielski zawodowy - p. Maria Krzyżanowska

13:00 obiad

13: 30 – 16:30 Grecja –  geografia, historia, kultura, język

16:45 – wyjście do kina

19:00 – kolacja

13 LUTEGO - WTOREK

8:00 śniadanie

9:00 dalszy ciąg zajęć z tematu Grecja, zajęcia językowe

12:00 zapoznanie z dokumentami projektowymi do wypełnienia przez uczestników staży.

13:00 obiad i wyjazd

Zagraniczny staż to nie tylko doskonała szansa do nabycia kolejnych praktycznych umiejętności zawodowych, ale także okazja do poznania kultury, obyczajów odwiedzanego kraju przez wycieczki, wyjazdy do najciekawszych miejsc Grecji, rozmowy z mieszkańcami.

Warto przypomnieć, że jest to już kolejny zagraniczny staż, który nasza szkoła z powodzeniem realizuje i z którego korzystają uczniowie uczący się w naszej szkole. W minionym roku szkolnym kilkunastoosobowa grupa uczniów wyjechała w dwóch turach do Götz w Niemczech.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA -  W GALERII