• Liceum

• Rozpoczynamy nabór kandydatów do liceum ogólnokształcącego o profilu medyczno-kosmetycznym, które od roku szkolnego 2019/2020 będzie funkcjonowało w naszej szkole. To jedyne liceum o takim profilu w Zambrowie!

W czasie nauki sprawdzisz swoje predyspozycje w zakresie zawodów medycznych (pielęgniarstwo, medycyna, ratownictwo medyczne) oraz kosmetologii pod kątem przyszłego kształcenia w uczelniach wyższych. Nauka w szkole trwa 4 lata po ukończeniu 8-letniej szkoły podstawowej lub 3 lata po ukończeniu gimnazjum.

PROFIL MEDYCZNY

Młodzież będzie zdobywać wiedzę i umiejetności z zakresu: higieny i dietetyki, pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa medycznego. Pełnoletni uczniowie klasy III mogą ukończyć kurs kwalififkacyjny pierwszej pomocy. Młodzież będzie brała udział w obstawach medycznych imprez sportowych i środowiskowych, w trakcie których pod okiem specjalistów uczyć się będzie reagować i działać w naturalnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i zycia. Odbywać się będą także zajęcia w formie kilkudniowych obozów szkoleniowych oraz będzie można sprawdzać swoją wiedzę i umiejetności podczas zawodów "ratowniczych".

PROFIL KOSMETYCZNY

Chcesz wiedzieć jak mieć zdrową, piękną i zadbaną skórę? Tego Cię nauczymy! Nauczysz się przeprowadzać profesjonalne zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej twarzy, wizażu oraz pielęgnacji i stylizacji paznokci z wykorzystaniem nowoczesnego profesjonalnego sprzętu. Nauczymy Cię dobierać preparaty kosmetyczne, narzędzia, lampy i aparaty zgodnie z ich przeznaczeniem. Nauka w tym profilu przygotowuje do studiowania na kierunku kosmetologii.

Liceum Ogólnokształcące o profilu medyczno-kosmetycznym obejmuje przedmioty ogólnokształcące z rozszerzeniem w zakresie biologii, chemii i języka angielskiego. Jako dodatkowe przedmioty proponujemy:

1. Psychologia społeczna

2. Higiena i dietetyka - wspólne dla obu profilów

1. Pierwsza pomoc przedmedyczna - wspólny dla obu profilów

2. Wizaż i stylizacje - profil kosmetyczny

2a. podstawy opieki medycznej - profil medyczny

1. Kosmetologia upiekszająca - profil kosmetyczny

2. Ratownictwo medyczne - profil medyczny

Wyżej wymienione przedmioty realizowane będą w zakresie teoretycznym i praktycznym.

SZKOŁA OFERUJE:

- stypendium szkolne

- staże zagraniczne i krajowe

- bezpłatne zajęcia z fitnessu

- darmowy kurs prawa jazdy kat. B